+90 282 758 1243 [email protected]

DENİZCİLİK ÜRÜNLERİ

Gemilerin özellikle ısıya duyarlı füzeler ve radarlar tarafından algılanmasını engellemek amacıyla, gemilerin bacalarını iyi izole etmek çok önemlidir. Savaş gemilerini güdümlü füzelerden korumak için Yalteksan Denizcilik Ürünlerini kullanmak uygun olacaktır.

Gemilerin iklimlendirme borularında Yalteksan Denizcilik Ürünleri kullanılır bu sayede sıcak veya soğuk iletimler miminum kayıplarla hedefine ulaşır. İklimlendirme sisteminde sağlanan tasarruf gemi menziline yansır.

Gemilerde ve denizaltılarda bir diğer kullanım alanı ise mürettebatın yaşam alanındaki ısı ve ses yalıtımıdır. Isısal konfor ve dış seslerden izole olan mürettebat daha verimli ve daha odaklı çalışacaktır.

Yalteksan Deniz Ürünlerinin önemli bir parçası da su ile temas eden yüzey kaplamalarıdır. Deniz araçlarının yüzeyine kaplama yapıldığında süper hidrofobik yapı, deniz aracının su üzerinde daha az sürtünme kuvvetine maruz kalmasını sağlar. Böylelikle uygulama yapılan deniz aracı, daha hızlı hareket eder ve ayrıca yakıt tüketimi de düşer.

Yalteksan gemi kaplamalarının bir avantajı da suyun gemi yüzeyine temasını azaltmasından dolayı yosun oluşumunu engellemesidir. Yüzeye tam temas edemeyen sudaki organizmalar tutunmaya imkan bulamazlar, böylelikle gemi bakımlarında zehirli boya ihtiyacı ortadan kalkar.

Aerogel, bir jelin içerisindeki sıvı bileşenin nano teknoloji kullanılarak hava ile değiştirilmesi ile elde edilen katı maddelerdir. Duman gibi görüntü verdikleri için Donmuş duman veya "mavi duman" diye de adlandırılır.