+90 282 758 1243 [email protected]

Hakkımızda 

Yalteksan, savunma sanayi başta olmak üzere, üstün yalıtım gerektiren özel projelere, özel çözümler geliştiren, nano teknolojiyi etkin kullanan yenilikçi bir firmadır. 2003 senesinden itibaren Ar-Ge faaliyetlerine devam eden Yalteksan, 2011’den itibaren ticari ürün dönüşümünü tamamlanmış nano teknolojik ürünlerini özel projelere sunmaktadır.

MİSYON

Çözüm olarak konvansiyonel malzemelerin işlevsiz kaldığı, üstün yalıtım özelliklerinin gerekli olduğu yalıtım alanlarında, geliştirmiş olduğumuz özel malzeme grupları ile projeye uygun ürün tasarımları yaparak, yalıtımın hedeflenen performansa ulaşmasını sağlamaktayız.

VİZYON

Askeri savunma ve sivil havacılık grupları ağırlıklı olmak üzere yalıtımda yüksek düzeyde teknik özelliklerin ihtiyaç duyulduğu noktalarda, teknolojiyi sürekli güncellemek ve yeni çözümler üretmek.

Aerogel, bir jelin içerisindeki sıvı bileşenin nano teknoloji kullanılarak hava ile değiştirilmesi ile elde edilen katı maddelerdir. Duman gibi görüntü verdikleri için Donmuş duman veya "mavi duman" diye de adlandırılır.