+90 282 758 1243 [email protected]

Havacılık Ürünlerİ

Yolcu uçaklarında iki şekilde Yalteksan Havacılık ürünlerini kullanmak mümkün olmaktadır.

Uçak kanatlarında oluşan buz havacılık sektöründe her zaman bir tehlike unsuru olmaktadır. Uçak kanatlarında De-icing ve Anti icing ajanı olarak Yalteksan Havacılık ürünleri kullanılır. Süper hidrobik ve güçlü tutunabilen gelişmiş yapısı ile uçağın kanatlarında buzlanmaya izin vermez.

Yalteksan Havacılık Ürünleri uçakların gövde yalıtımında da görev almaktadır. Günümüzde uçakların gövde yalıtımında cam yünü kullanılmaktadır. Havadaki nem, sıcaklık değişimine maruz kalan gövde cidarında yoğuşmaktadır. Yoğuşan su gövde yalıtımında kullanılan cam yünü tarafından emilmektedir. Islanan cam yünü aynı ıslak eldiven örneğinde olduğu gibi ısı yalıtım özelliğini yitirmektedir. Ayrıca ıslanan cam yününün yapısındaki bozulmalar ve bakteri oluşumu gibi çeşitli riskler de söz konusudur. Yapısı bozulan cam yünü parçalarının iklimlendirme sistemine kaçağı ise sık uçan kişilerde kalıcı rahatsızlıklara ve hayati tehlikelere sebep olabilmektedir.

Yalteksan Havacılık ürünlerinde ise süper hidrofobik yapı ile ıslanma söz konusu olmamaktadır. Dolayısıyla uçakların büyük bakıma girdiklerinde gerçekleştirilen cam yünü kurutma işlemlerine gerek kalmamaktadır. İnsan sağlığı için de güvenli bir seyahat sunulmaktadır.


 
Üstün ısı yalıtım özelliği ile uçakların gövde kalınlığının azaltılarak iç hacmin büyümesi de söz konusu olabilmektedir. Ayrıca Uçakların iklimlendirme sisteminde de ısı yalıtım malzemesi olarak kullanılmaktadır.

Askeri uçaklarda ise kokpit yalıtımı için kullanılmaktadır. Uçağın bulunduğu irtifaya göre hızla değişen hava sıcaklığının pilotu olumsuz etkilememesi için yalıtımda Yalteksan Aero ürünlerinin kullanılması önemlidir. Ayrıca kokpitte bulunan metal yüzeylere yapılan kaplama ile oksitlenme de engellenmiş olur.

Askeri uçaklarda kokpit ve motor bloğu arasında ısı yalıtımı için ve olası yangın durumunda yangın battaniyesi olarak kullanmak mümkündür.

Aerogel, bir jelin içerisindeki sıvı bileşenin nano teknoloji kullanılarak hava ile değiştirilmesi ile elde edilen katı maddelerdir. Duman gibi görüntü verdikleri için Donmuş duman veya "mavi duman" diye de adlandırılır.