+90 282 758 1243 [email protected]

TEKSTİL ÜRÜNLERİ

Askeri kıyafetlerin sıcak ve soğuğa karşı koruyucu olması için Yalteksan tekstil ürünleri tercih edilmelidir. Yalteksan tekstil ürünlerinin ısı iletkenliğinin çok düşük olması sayesinde hafif ve sıcaklığa karşı koruyucu kıyafetler ortaya çıkmaktadır.

Yalteksan tekstil ürünlerinin su itici olması sayesinde yağmur, kar ve ıslak zeminlerde yapılan çalışmalarda kıyafetler su emmez. Kir tutmama özelliği de getiren hidrofobik yapı kıyafetlerin daha uzun süre temiz kalmasını sağlar.

Nefes alabilen miflon ve elyaf yapı Levron Heavy duty ürünleri ile hibrit hale getirilmiştir. Nefes alabilen yapı ile vücudun sağlığı ve enerjisi korunmuş olur.

Yanmazlık özelliğine de sahip olan Yalteksan tekstil ürünleri askerlerin çatışmalarda maruz kalabileceği patlama ve ani sıcaklık etkilerinde kıyafet tutuşmalarını da engeller.

Aerogel, bir jelin içerisindeki sıvı bileşenin nano teknoloji kullanılarak hava ile değiştirilmesi ile elde edilen katı maddelerdir. Duman gibi görüntü verdikleri için Donmuş duman veya "mavi duman" diye de adlandırılır.